Záhrada so suchým potokom

Pri tvorbe záhrady bolo hlavnou požiadavkou klienta vytvoriť členitú záhradu, v ktorej bude dominantným prvkom suchý potok. Romantickú atmosféru v záhrade dotvárajú trvalkové záhony postupne sa meniace v priebehu celého roka. Záhony sú doplnené o okrasné a úžitkové dreviny, ktoré v záhrade poskytujú príjemné zátišia.

Moderná, jednoduchá, krásna…

Čo poviete? Je to príliš moderné? Podľa nás sa v tejto záhrade snúbi jemnosť okrasných tráv a stálo zeleného bambusu s ostrými hranami korténových prvkov. Nežnosť tu vniesla levanduľa a nevzhľadnú stenu zakryla bylinková zelená stena.

Vizualizácie 2019

Opäť sme vybrali niekoľko náhľadov k vizualizáciám, ktoré sme pre Vás v poslednej dobe pripravili. Vždy sa vieme prispôsobiť klientovi a ponúknuť Vám aj finančne nenáročné riešenie od skice, cez upravený obrázok až po 3D video. Tiež Vám vieme vypracovať štúdiu, alebo kompletný projekt.

Nie je skalka, ako skalka

Zapažené desiatky ton skál, vertikálne aj horizontálne kotvenie rohoží, oporný múrik zo štiepaného andezitu a stovky drevín, ktoré stabilizujú svah. Túto výzvu sme zvládli. Po určitom čase fotky určite doplníme.

Vizualizácie 2017

Pohľadali sme niekoľko náhľadov k vizualizáciám, ktoré sme pre Vás v poslednej dobe pripravili. Vždy sa vieme prispôsobiť klientovi a ponúknuť Vám aj finančne nenáročné riešenie od skice, cez upravený obrázok až po 3D video.

Niečo z údržby 2016

Tohtoročná údržba sa výrazne nelíšila od predchádzajúcich rokov. Čistili a prerábali sme jazierka, prerezávali trávnik, hnojili trávnik a záhony, strihali dreviny, orezávali a spúšťali stromy, prerábali zanedbané záhrady a udržiavali závlahové systémy. Čo je hlavné, užili sme si sezónu plnú zábavy…samozrejme pri práci.

Vizualizácie 2016

Pridávame niekoľko tohtoročných vizualizácií pre inšpiráciu. Veríme, že podávame jeden z najlepších výstupov v SR.

Záhrada v Nováčanoch

A opäť raz sme natrafili na kopcovitý terén. Pre nás to však nie je prekážka, ale výzva. V tejto záhrade je toho toľko zakopaného pod zemou, že sme miestami mali pocit, že na povrchu sme takmer nič nerealizovali. Aj tak spomenieme kompletnú závlahu, rozvody vody, kanalizáciu, drenáže a elektro rozvody.

Romantika v Geči

Na jar sme navštívili záhradkársku lokalitu neďaleko Košíc, kde sme našli zanedbanú záhradku plnú potenciálu. Preto sme sa po dohode s milou majiteľkou pustili do práce, aby sme vytvorili romantické miesto na oddych. Do upratovania sme sa vrhli s takým nasadením, že sme žiaľ nestihli urobiť ani jednu fotku. V skratke sme podrvili kopu konárov, … Čítať viac

Záhrada v Barci

V tejto záhrade sme vyriešili odtok dažďovej vody, napojenie studne, predprípravu na bazén, automatický zavlažovací systém, kompletnú exteriérovú elektroinštaláciu, inštaláciu robotickej kosačky, stavbu terasy z WPC dosák. Keď bolo všetko spomenuté vyriešené, konečne sme sa pustili aj do samotnej záhrady. Výsledok vidíte na fotkách.

Villapark Košice 2016

Niekoľko fotografií z realizácií na Košickom Villaparku. Tieto realizácie boli náročné z dôvodu, že prístup na záhradu bol možný iba priamo cez dom. Hymnou týchto realizácií sa jednoznačne stala skladba od Richarda Müllera: „Po schodoch“.

Rekultivácie a údržba 2015

Zopár fotografií z rekultivácií starých záhrad, jarnej a jesennej údržby, starostlivosti o závlahové systémy, inštalácií robotických kosačiek, či rezu rizikových stromov.

Villapark Košice 2015

Aj takto môže vyzerať vaša záhrada, ak sa rozhodnete bývať v niektorom z nových domov na Košickom Villaparku. Prikladáme zopár fotografií pre inšpiráciu.

Záhrada v Klatove

Jednotnú trávnatú plochu sme v tejto záhrade rozčlenili na niekoľko častí. Prednú časť od zadnej delil potok a keďže sa tu nachádzala aj ČOV-ka, snažili sme sa ju zakomponovať do konceptu. V okolí sme vysadili pôdopokryvné dreviny, ktoré časom kryt ČOV prerastú, ale nezabránia občasnému nahliadnutiu do šachty. Časť za potokom je reprezentatívnejšia. Trávnatá plocha … Čítať viac

Záhrada v Slanci

Kompletná realizácia záhrady so závlahovým systémom, rozdelená do niekoľkých zón podľa projektu. Kde tu niečo podľa želaní majiteľov podľahlo zmenám. Je samozrejmosťou, že tak ako na vizualizáciách bude vyzerať až o pár rokov.

Záhrada – Myslava

V tejto záhrade sme sa popasovali so strmým padajúcim svahom, automatickým zavlažovacím systémom a čiastočným odvodnením pozemku. Keďže tu vychádzali dlhšie pásy tvorené živým plotom, prepájajúce dva pozemky, rozhodli sme sa pre jeho rozdelenie do troch rôznych častí aj s ohľadom na pomer slnečného svitu. Zároveň záhony sa tiahnu jednoduchšie popri zlomoch, aby ostalo čo … Čítať viac

Rekultivácia záhrady – Podhradová

V tejto záhrade sme upravili terén, položili nový trávny koberec, upravili záhony a plot, no a na záver čo to pristrihli.

Záhrada – Malá Ida

V tejto záhrade je toho viac pod zemou, ako na povrchu. Kvôli nepriepustnému ílovitému podložiu bolo nutné celý pozemok drenážovať. Kvôli  ideálnemu  využitiu vody, bolo potrebné prepojiť dve studne. Zavlažovací systém si berie vodu automaticky a je ho možné prepojiť aj manuálne. Vodný prvok s vlastným 500l zásobníkom vody. Tu sa predpokladá s postupným odparovaním, … Čítať viac

Záhrada – Ďurďošík

Aby sme vo svahu dosiahli aspoň určitú rovinu, bolo potrebné rozdeliť pozemok na dve časti oporným múrom. Dokonalá rovina vo vrchnej časti prechádza pozvoľne do klesania až k múru. Táto časť tvorí relaxačnú, resp. prezentačnú časť pozemku, kde sú popri okrasných drevinách v záhonoch nasadené aj stĺpovité ovocné stromy. Trávnik aj záhony sú automaticky zavlažované. … Čítať viac

Záhrada – Nižná Myšľa

V tejto záhrade sme potrebovali upraviť zložitejší nerovný terén do niekoľkých úrovní. Samozrejmosťou je komplexný závlahový systém riadený špeciálnym senzorom, ktorý okrem vnímania vlhkosti prostredia sleduje tiež intenzitu slnečného žiarenia a podľa toho reguluje množstvo vody pri zavlažovaní. V celej záhrade je nainštalované senzorické LED osvetlenie. V skratke: pokladaný trávnik, vysievaný trávnik, vytvorenie záhonov a … Čítať viac

Hotel Slamený dom – Malá ida

Úprava terénu, existujúcej vegetácie, výsadba nových drevín, trvaliek a bylín, pokládka trávneho koberca, oživenie gabiónového plota, realizácia komplexného automatického zavlažovania…

Záhrada na Panoráme 2 – Košice

Kompletná realizácia s dôrazom na detail. Automatizovaný závlahový systém HUNTER s polievaním trávy aj kvapkovou závlahou pre záhony.

Záhrada na Panoráme 1 – Košice

Záhrada s automatizovaným závlahovým systémom, kompletnými elektrorozvodmi pre osvetlenie, terasa s odvodnením a podsvietená led pásom…atď. Zatiaľ bez pokládky trávnika, kvôli ďalším stavebným prácam.

Skalka za 3 dni

3 dni nám stačili na to, aby sme z nevľúdneho svahu urobili tatranskú idylku. Môžete sa vybrať vysokohorským chodníkom, aby ste zažili tú správnu atmosféru. My Vám však túto atmosféru prinesieme až domov. Stačí ráno otvoriť oči a budete sa cítiť ako v rozprávke.

Staráme sa

V dnešnej hektickej dobe nie každý venuje svojej záhrade toľko času, koľko by potrebovala. Preto čoraz viac klientov využíva naše služby a šetrí svoj drahocenný čas. Niektorí využívajú našu starostlivosť, niektorí si po čase nechávajú záhradu obmeniť a iní nás kontaktujú, ak si nevedia poradiť. V každom prípade sme vždy pripravení poskytnúť vám maximálny servis. … Čítať viac

Vizualizácie

Aj takto môže vyzerať vizualizácia vašej záhrady, aby ste si vedeli predstaviť, do čoho sa púšťate. Zámerne tu neuvádzame podrobnejšie vizualizácie. Kompletný projekt vrátane pôdorysu, vytyčovacích a osadzovacích plánov môžete mať od nás pekne zviazaný vo formáte A3 už od 250,-€. Vizualizácie s náhľadovým videom Vám pripravíme tiež už od 250,-€.

Záhrada pri vode

Kompletná rekultivácia zanedbanej lesnej záhrady podľa projektu architekta. Parkovisko, chodníky, gabiónový oporný múr, rekultivácia a navezenie kvalitnej ornice, výsadba drevín a trvaliek, tvorba záhonov, schody, nášľapné kamene, pokládka trávnika a veľa veľa riešení prekvapení, ktoré takýto projekt prináša.